דלג לתוכן

איך נעזור לילדה שהילדים בכיתה מנצלים אותה?

עקרון:

הטיפ היומי: האם ילד יכול לתת לעצמו את הכוח שהוריו לא נתנו לו?

למשפחת ההורים החמה שלי שלום. אני שוב כאן אתכם, ד"ר עפר גרוזברד, פסיכולוג קליני, בארבעת העקרונות לגידול ילד מוצלח. אתמול דברנו על עקרון האמפתיה, היום נדבר על עקרון התקיפות. זכרו, סרטון אחד ביום, חמש דקות ולא יותר, יעשה אתכם הורים טובים יותר.

היום אני רוצה לספר לכם על נטע שספרה להוריה שהילדים בכיתה מנצלים אותה. מבקשים ממנה להעתיק שיעורים, לתת להם קצת מהאוכל הטעים שיש לה ואחרי זה בהפסקה הם לא משחקים אתה. סוף סיפור. הורים יקרים, מה דעתכם על הסיפור הזה? מה אתם הייתם אומרים לנטע אילו הייתה הבת שלכם?

אתם מהססים, לא יודעים. יש שם אבא אחד שאומר שאתם לא מבינים למה הילדים מתנהגים כך לנטע. הורים יקרים, אני אגיד לכם למה הילדים מתנהגים כך לנטע. זה מאוד פשוט. זה כנראה בגלל שההורים של נטע לא מספיק תקיפים אתה בבית ונותנים לה הכל אז הם מגדלים ילדה חלשה שלא יודעת להגיד "לא". ילדים, לעיתים קרובות, נמשכים לכוח ואוהבים ילדים חזקים ונטע היא חלשה כי ההורים שלה גם היו חלשים. איך תוכל לעמוד על שלה ולשמור על עצמה אם ההורים שלה לא שמרו על עצמם בקשר שלהם עם נטע.

הורים יקרים, אני רוצה להדגים לכם עכשיו את עקרון התקיפות באמצעות הקשר שלנו. ההורים של נטע אתם אתנו? אני עומד על זה שאתם תהיו תקיפים עם נטע בבית בעניינים המתאימים ולא תתנו לנטע שלכם לעשות מה שהיא רוצה. ואני תקיף אתכם עכשיו ההורים של נטע כדי שאתם תהיו תקיפים עם נטע שלכם משום שאם אתם תהיו תקיפים עם נטע שלכם אתם יודעים מה יקרה? נטע שלכם תלמד מכם ותוכל להיות תקיפה עם החברים שלה ואם נטע שלכם תדע להיות תקיפה ולא תיתן שינצלו אותה נטע שלכם תהיה ילדה מוצלחת. עד כאן הורים יקרים עקרון התקיפות וזכרו – הורים לא תקיפים מגדלים ילדים לא תקיפים.
ומה הטיפ היומי? אז הזמנתי את נטע שלנו לשיחה. נטע חמודה ההורים ספרו לי איך את מרגישה שהחברים מנצלים אותך. את אומרת שהחברה הכי טובה שלך עוזבת אותך בהפסקה והולכת לשחק עם אחרים שקוראים לה. תגידי לי נטע חמודה למה את נותנת להם להעתיק שיעורים ולמה את נותנת להם מהאוכל שלך? כי לא נעים לך להגיד "לא". ואם חברה לא רוצה לשחק אתך אני חושב שהיא לא שווה אותך. את לא מסכימה אתי. נטעלה זה כי את לא מאמינה שאת שווה. ההורים שלך ספרו לי שתמיד אמרו לך שיש לך פה גדול בבית ובחוץ את דג קטן עכשיו תוכלי להבין שההורים שלך אחראים לזה. הם נתנו שיהיה לך פה גדול בבית ואת ראית כמה הם חלשים ולא עומדים על שלהם אז מאיפה תלמדי לעמוד על שלך ולא להיפגע ממי שלא רוצה לשחק אתך? נטעלה אם את תביני מה שההורים שלך לא הצליחו לתת לך, תקיפות וגבולות יתכן שתוכלי קצת לפצות את עצמך ולהיות נטע וההורים של נטע ביחד. כך תגידי לעצמך שאת לא חייבת לתת לאף אחד להעתיק שיעורים ואם הם לא רוצים לשחק אתך בהפסקה זה ההפסד שלהם. את צריכה לתת לעצמך את הכוח שהוריך לא נתנו לך. וזה לא קל אבל את נטעלה חייבת זאת לעצמך כדי להיות חזקה. משום שאם תהיי חזקה החברים שלך ישחקו אתך גם אם לא תתני להם להעתיק שיעורים. עד כאן הורים וילדים יקרים

הטיפ היומי – זכרו, מי שלא רוצה אותי לא שווה אותי. היום דברנו על עקרון התקיפות, מחר נדבר על עקרון הנפרדות. מחכה לכם. להתראות.

קטגוריות: , , , , , ,

תגובות פייסבוק

תגובות

הגב