דלג לתוכן

‹ חזרה לרשימת הספרים

הקוראן לחינוך הילד

בליווי דוגמאות והסברים פסיכולוגיים

אוניברסיטת בן-גוריון שבנגב, 2008

בספר זה יכול כל אדם למצוא תשובה קוראנית לקשיים יומיומיים שלו/ה עם ילדיהם. כך מגשר הספר בין המסורת למודרנה. הספר ופרוייקט "קוראנט" הנגזר ממנו נבחרו לייצג את ישראל בוועידת הנשיא, 2008.

 

סדרת הצופן התרבותי מגישה לקורא את רזי החשיבה הרב-תרבותית, על שלל השלכותיה ויישומיה. הקוראן לחינוך הילד, הספר השלישי בסדרה, הוא פרי עבודתם המשותפת של חמישה-עשר סטודנטים בדווים ממכללת אורנים שלמדו לקראת התואר השני בייעוץ חינוכי בקורס "פסיכולוגיה התפתחותית" ושל מרצה הקורס, ד"ר עפר גרוזברד.

כיצד התחיל קוראנט? מאת: בושרא מזאריב – הסטודנטית הבדווית יוזמת הרעיון:
"בשנה שעברה למדנו אנו – קבוצה של חמישה-עשר סטודנטים בדווים לתואר שני בייעוץ חינוכי – קורס ב"פסיכולוגיה התפתחותית" עם המרצה ד"ר עפר גרוזברד. במהלך הקורס נגשתי אל עפר ואמרתי לו: "אתה רוצה שאני אומר לך את האמת, כל מה שאתה מלמד אותנו לא יעזור לנו". עפר שאל "למה?" הסברתי לו שאלי כיועצת חינוכית לעתיד עשוי להגיע הורה שיאמר לי "נכנס בי השד" או אמירות בעלות רקע תרבותי דומה. "אז איך אתה רוצה שאשתמש בכל מה שאתה מלמד אותנו?". "אז מה יעזור?" עפר שאל. השבתי לו במילה אחת "הקוראן". עפר ביקש הסבר. אמרתי לו שציטוט פסוק מן הקוראן בהקשר ובזמן הנכון יש לו השפעה עצומה על המאמינים המוסלמים. לשיעור הבא עפר הגיע עם ספר קוראן. הוא חילק בינינו את פרקי הספר וביקש שנוציא מהם את הפסוקים החינוכיים-טיפוליים. מסתבר שיש רבים כאלה בקוראן. פסוקים המדברים על כך שהאדם צריך לקחת אחריות, לומר את האמת, לכבד את האחר וכדומה. לכל פסוק כזה עפר ביקש מאתנו לחבר סיפור קצר הלקוח מחיי היומיום המדגים כיצד הורה או מורה יכולים להשתמש בפסוק הזה כדי להעביר לילד את המסר. יחד אספנו למעלה משלוש מאות סיפורים שלכל אחד מהם עפר הוסיף הסבר חינוכי-פסיכולוגי פשוט וקצר. ומכאן הכל כבר…. קוראנט"

פרוייקט "קוראנט" – למעלה 1000000 צופים

לאתר המבוסס על הספר – קוראנט

כתבה באל-מסדר (ערבית)

i24news

ספר מודפס  ספר דיגיטלי  הספר בערבית 

שימרו על קשר

הצטרפו לרשימת התפוצה כדי לקבל עדכונים על פרויקטים בהם תוכלו לקבל ייעוץ פסיכולוגי, ספרים חדשים ועוד

    דילוג לתוכן