דלג לתוכן

‹ חזרה לרשימת הספרים

הערבי שבלב

תמוז, 2000

חבר השופטים בתחרות אגודת הסופרים העברים והוצאת תמוז בחר פה אחד את הערבי שבלב כספר הפרוזה הטוב ביותר לשנת אלפיים.

"על רקע המאורעות הפוליטיים של תקופתנו, נפרשת עלילה יצרית ומרתקת, החודרת אט אט אל מתחת לקרום השפיות הישראלית ודולה משם אמיתות הפורטות על מיתרי הנפש של כל אחד מאיתנו."

מנימוקי חבר השופטים

עפר גרוזברד הוא בוגר הפקולטה להנדסת מחשבים בטכניון בחיפה. בהמשך דרכו פנה לתחום הפסיכולוגיה, והיום הנו פסיכולוג קליני המטפל בילדים, בנוער ובמבוגרים. ספרו ישראל על הספה – הפסיכולוגיה של תהליך השלום, העיבוד האינטלקטואלי להערבי שבלב, רואה אור בהוצאת ידיעות אחרונות בד בבד עם הערבי שבלב, וכבר זכה לתגובות יוצאות דופן ממבקרים ומאנשי ציבור מן השורה הראשונה. היתר שיגעון, רומן ביכורים של עפר גרוזברד, ראה אור לפני שנים אחדות.

מתוך הספר: מילותיה של נאדיה צפו ועלו בראשו: כל עוד לא ייפגש עם הקורבן פנים אל פנים, לא יידע מי הוא, ועכשיו, כשהוא מכיר את פרטי חייו האישיים של הקורבן, אוכל מצלחתו וישן במיטתו, ניצב במקומו של אביה על המרפסת ומשקיף דרך עיניו על הים, הוא מקבל עליו אחריות לכל מעשיו, מודה בעובדות אבל לא באשמה, כמו שאומרים בבית המשפט, ושואל את עצמו מה הוא אשם שנקלע למילואים וירה, ואז פגש את נאדיה, ואחר כך באו לגור יחד בבית אביה, ועשו ילד, ואם אלוהים בישל את הדייסה הזאת, שיישא הוא באחריות לאשה העצובה שהוא רצח את אביה.

נכנס פנימה, הגר לא ישנה, מציצה בו בברק עיניים, בחיוך שובב. הלילה צעיר, והוא הולך לספר לה הכול, למה בחרו לגור ליד הים, למה אמא עצובה, ושהוא שרצח את סבא, אבל שבכל זאת אפשר להמשיך לחיות ולהקים משפחה, ואולי אפילו לשמוח.

ספר מודפס  ספר דיגיטלי 

שימרו על קשר

הצטרפו לרשימת התפוצה כדי לקבל עדכונים על פרויקטים בהם תוכלו לקבל ייעוץ פסיכולוגי, ספרים חדשים ועוד

    דילוג לתוכן